28 Bře

Češi pokračují ve výborných výkonech

Třetí soutěžní den Mistrovství světa handicapovaných cyklistů na dráze v nizozemském Apeldoornu se ve stíhacím závodě na 4000 metrů představili tři naši jezdci.

Velká pozornost byla věnována startu Jiřího Ježka, kategorie C4, v jeho hlavním závodě, poprvé po vážném zranění s trvalými následky. Jirka potvrdil, že to myslí s návratem do vrcholové cyklistiky zcela vážně a v konečném pořadí mu náleží šestá příčka. Jiří Bouška obsadil čtvrté místo.

Velmi dobře si vedl také nováček na dráhových závodech, Tomáš Kajnar, kategorie C5. Tomáš obsadil konečnou jedenáctou pozici, ale důležité je, že si dokázal vylepšit svůj dosavadní osobní rekord ve stíhacím závodě o více než 15 sekund a o téměř čtyři sekundy překonal český rekord kategorie C5 na 4000 metrů.